Mobilní pískování ocelových prvků a kamene

Údržbou k dlouhověkosti

Mobilní tryskání a pískování je inovativní technologie, která nabízí efektivní čištění a údržbu různých povrchů

 • Efektivně odstraníme nátěry, koroze a jiné nežádoucí vrstvy
 • Přijedeme k vám, jezdíme po celé ČR
 • Tryskáme šetrně a ekologicky
Tryskani Pamatek
Kamen Po Otryskani

Jaké povrchy vám očistíme?

 1. Mobilní tryskání a pískování kovů

  Tryskání se nejčastěji využívá pro odstranění nátěrů, koroze a jiných nežádoucích vrstev. Umíme si poradit s čištěním ocelových konstrukcí, nádrží, mostů, zemědělských strojů a vleků, návěsů, historických vozidel či motocyklů. Mobilní tryskání se mimo jiné také využívá pro získávání kotevního profilu, tedy přípravu před další aplikací jako je lakování, metalizace apod.

 2. Mobilní tryskání kamene

  Inovativní metoda pro precizní očištění a obnovu kamenných prvků. Odstraníme nečistoty ze soklů, schodů, fasád, betonových ploch, veřejných prostranství, interiérů z kamene nebo cihel, soch a historických památek vyrobených z materiálů jako je žula, pískovec, opuka a mramor.

 3. Pískování a povrchová úprava dřeva

  Pískování dřeva je technika, která se používá k obnovení původního vzhledu dřevěných prvků. Dokážeme odstranit nečistoty, staré nátěry či škrábance a nerovnosti. Pískování také napomáhá k otevření pórů dřeva, což umožní lepší absorpci nátěrů, olejů nebo laků a zajištění trvanlivější ochrany a vzhledu.

Mobilní tryskání versus kabinové tryskání

Mobilní tryskání

Tryskání nejčastěji provádíme mobilními tryskacími jednotkami ve spojení s dieselovými mobilními kompresory. Aplikace může probíhat takřka kdekoliv a bez nutnosti připojení elektrické energie. Samozřejmostí je příslušenství s dlouhým dosahem, kdy můžeme tryskat stožáry a jiné konstrukce až do výšky 100m. S menšími jednotkami je možné provádět tzv. mikrotryskání, které je velmi šetrné k podkladům.

Kabinové tryskání

Tryskání je u nám možné aplikovat v tlakové tryskací kabině s pracovním prostorem 1200 x 1100 x 1000mm. V kabině lze využít několik druhů tryskacích materiálů a to od ostrohranného korundu nebo ocelové drtě až po jemnou balotinu, která se používá pro leštění hliníkových a nerezových dílů. Výhodou je nižší koncová cena oproti klasickému volnému tryskání, jelikož je abrazivo opakovaně využíváno.

Jakými abrazivy tryskáme?

Při mobilní tryskání využíváme abrazivní materiál - strusku, která je inertní a šetrná k životnímu prostředí. Materiál je velmi efektivní a není tak prašný jako klasický křemičitý písek. V tryskací kabině využíváme širokou škálu abraziv od ocelové drtě, korundu až po balotinu a zirblast.

Časté dotazy

Co zákazníci chtějí vědět o tryskání a pískování

Jaká je hlavní výhoda mobilního tryskání oproti jiným metodám údržby povrchů?

Mobilní tryskání nabízí rychlý a efektivní způsob odstranění nečistot, rezavých skvrn a jiných povrchových vad. Je šetrné k materiálům a umožňuje snadnou údržbu různých povrchů.

Pro které typy materiálů je mobilní tryskání nejvhodnější?

Mobilní tryskání je vhodné pro širokou škálu materiálů, včetně oceli, betonu, kamene, cihel a dalších.

Jaká je typická doba trvání procesu mobilního tryskání pro běžné projekty?

Doba trvání mobilního tryskání závisí na rozsahu a typu projektu. Běžné projekty se obvykle dokončí v průběhu několika hodin.

Jakým způsobem je zajištěna bezpečnost a ochrana okolního prostředí při mobilním tryskání?

Bezpečnost a ochrana životního prostředí jsou našimi klíčovými prioritami. Používáme šetrné metody a ekologické materiály k minimalizaci negativních vlivů.

Může mobilní tryskání přispět k prodloužení životnosti ocelových konstrukcí a jiných materiálů?

Ano, mobilní tryskání může výrazně přispět k prodloužení životnosti ocelových konstrukcí a jiných materiálů tím, že odstraní korozní vrstvy a ochrání je před degradací.

Jakými způsoby může mobilní tryskání pomoci při odstranění rezavých skvrn?

Mobilní tryskání může odstranit rezavé skvrny tím, že účinně odstraňuje povrchové nečistoty a vrstvy. K tomu lze použít různé abrazivní nebo neabrazivní materiály podle potřeby.

Jsme pravý partner pro Vaši zakázku.

Pojďte se přesvědčit, že naše dlouholeté praktické zkušenosti s tryskáním a pískováním jsou zárukou kvality a profesionálního přístupu. Společně s vámi budeme pracovat na dosažení optimálních výsledků a splnění Vašich individuálních požadavků.

Kontaktujte nás

Trytech

Člen skupiny Trytech. Vše pro tryskání a pískování na jednom místě.

Zobrazit e-shop

© 2023. Všechna práva vyhrazena.