Tryskání ocelové konstrukce a následné lakování

Starý areál opět slouží

  1. Prvním krokem bylo pečlivé očištění ocelové konstrukce pomocí tryskání. Odstranili jsme tak viditelné nepřilnavé okuje, rez a jiné nečistoty. Tím jsme dokonale připravili konstrukci pro následné zinkování.
  2. V druhém kroku jsme provedli zinkování, čímž jsme efektivně zamezili vzniku koroze a poskytli ocelové konstrukci dlouhodobou ochranu.
  3. Finální etapa zahrnovala precizní lakování kvalitní barvou, která chrání kov před povětrnostními vlivy a také výrazně prodlužuje jeho životnost.
Img 20170315 075441 1Img 20170321 103845 1
Img 20170326 181832 1
Img 20170321 103845 1

Proces tryskání, metalizace a lakování ocelové konstrukce

Úvod

V tomto článku se detailně zaměříme na klíčové kroky procesu tryskání ocelové konstrukce, metalizace zinkem a následného nátěru. Tyto kroky hrají klíčovou roli při zajištění odolnosti a estetiky ocelových prvků.

Tryskání ocelové konstrukce

Tryskání ocelové konstrukce představuje opracování povrchu proudem abrazivních částic. Tím dojde k odstranění rzi a jiných nečistot. Tato fáze je klíčová pro správnou přilnavost a trvanlivost nátěru.

Metalizace neboli zinkování

Po dokončení tryskání následuje nanesení zinku na konstrukci pomocí žárového nástřiku. Nanesená vrstva zajistí protikorozní ochranu a prodlouží životnost.

Příprava povrchu pro lakování

Dalším krokem je pečlivá příprava povrchu pro aplikaci nátěru. Zahrnuje důkladné čištění, odstranění nečistot a aplikaci primeru, který zlepšuje přilnavost nátěru. Maskování nedotčených částí je rovněž důležité pro zabránění nechtěnému kontaktu s nátěrem.

Aplikace kvalitního nátěru

Samotná aplikace nátěru je kritickým okamžikem. Vybraná barva nejen odpovídá estetickým požadavkům, ale zajišťuje také ochranu proti povětrnostním vlivům a korozním procesům. Správný nátěr významně zlepšuje vzhled ocelové konstrukce a prodlužuje její životnost.

Závěr

Celkově lze konstatovat, že kombinace precizního tryskání, metalizace a kvalitního lakování je klíčem k dosažení optimálního výsledku. Bezpečnost, odolnost a estetika ocelových konstrukcí závisí na odbornosti a pečlivosti při provedení těchto klíčových procesů. Odborníci v oblasti povrchových úprav hrají nenahraditelnou roli při dosahování optimální kvality a trvanlivosti výsledného provedení.

Fotky a videa ze zakázek pískování

Další projekty

2017

Renovace zábradlí po 100 letech

Zobrazit projekt
2023

Oživení symbolického kamene

Zobrazit projekt
2024

Vydali jsme se do Brna za uměním

Zobrazit projekt

Jsme pravý partner pro Vaši zakázku.

Pojďte se přesvědčit, že naše dlouholeté praktické zkušenosti s tryskáním a pískováním jsou zárukou kvality a profesionálního přístupu. Společně s vámi budeme pracovat na dosažení optimálních výsledků a splnění Vašich individuálních požadavků.

Kontaktujte nás

Trytech

Člen skupiny Trytech. Vše pro tryskání a pískování na jednom místě.

Zobrazit e-shop

© 2023. Všechna práva vyhrazena.